Shop

TEN příběh

ZaseRýže Clothing Chim Lac Collection O Nás

Příběh jako z pohádky. Za sedmero horami a sedmero řekami stál hluboký les. V něm žil chlapec Long s dívkou jménem Thuy. Společně chtěli vytvořit něco nového a úžasného. Ne, my jen žertujeme 😄 Chtěli jsme náš příběh uvézt zajímavým způsobem.

ZaseRýže (dříve)

Našli jsme zálibu v jídle, vaření a rádi si o tom povídáme – není to právě ideální kombinace pro psaní tzv. food bloggingu? Co myslíte? Pro nás tedy ano. Právě proto jsme začali psát recepty a organizovat kurzy vaření. Do všeho jdeme na maximum a velmi si to užíváme.

Po čase jsme si uvědomili, že vaření s každým novým člověkem je velmi příjemné a vždy nás něčím obohatí. Zažíváme příjemnou atmosféru a sdílíme zajímavé příběhy spojené s jídlem. Díky tomu vznikl koncept, který jsme nazvali: Za každým jídlem je příběh. A my chceme pokračovat v této myšlence.

ZaseRýže (nyní)

To není konec, to je teprve začátek příběhu. Ale nebojte se, nebude trvat dlouho ☺️

Prve jsme koupili papír na textil. Jednoduchým způsobem jsme tiskli a vše pak ručně nažehlovali na oblečení. Tak začalo naše velké hobby. Dopředu nás hnala myšlenka vybudovat svůj vlastní shop. Začátky však byly velmi těžké a našimi zákazníky byly pouze blízcí přátelé a rodina. Našli jsem však způsob, jak využít náš koníček pro dobrou věc.

Inspirovali jsme se rýží. Ta od našich dětských let až doposud nesmí chybět v každodenním jídelníčku. Jsme si vědomi, že za každou miskou rýže se skrývají příběhy – životy lidí, kteří pracují v rýžových polích.

Při naší návštěvě na Hà Giang se u nás stala menší nehoda. Všichni z téhle oblasti nám mile pomáhali, opravili nám skútry, vzali nás do nemocnice, ošetřili nás – a to vše zadarmo. Nemohli jsme uvěřit, že jsou tak vstřícní, přátelští, milí a skromní. Proto jsme si říkali, že oni nám něco dali, my jsme brali a teď je na řadě nás, abychom předali dál – tak vznikl náš nápad.

Vzdělávací systém ve Vietnamu není povinný a pokud se ho chcete zúčastnit, musíte zaplatit školné. Ne však všechny rodiče mají možnosti svým dětem školu zaplatit. Jsou to převážně děti z horských oblastí. My bychom však rádi, aby se i jim dostalo vysokého vzdělání. A tak ve spolupráci s organizací Cơm có thit (Pouze rýže nestačí ) chceme každého půl roku věnovat 10 % našeho zisku z prodeje merche Zase Rýže.

Naštěstí v tom NEJSME SAMI. Máme přátelé, kteří nám pomáhají. Vlastní tiskařské stroje, jsou modelkami nebo fotografy. Mají vlastní značku a nebo nám prostě jen chtějí pomoci. Velmi si vážíme toho, že jsou s námi. Vědomí být někomu užitečný a nápomocen nám zcela roztavilo srdce. Nemůžeme se dočkat, až uvidíte další z našich sbírek, které vypadají opravdu dobře!

Thuy & Long

MENU